Schüco - drzwi

Zastosowanie Schüco


Dostosowana do specyficznych wymagań rynku, konstrukcja otwieranych do wewnątrz drzwi wejściowych Schüco spełnia najwyższe wymagania w dziedzinie funkcjonalności i wzornictwa. Szczególną swobodę projektowania zapewnia wzornictwo profili Soft Line (SL) z elegancko zaokrąglonym konturem ościeżnicy i listwy przyszybowej.

 

- unikatowa stabilność materiału;

- skuteczna ochrona przed włamaniem;

- estetyczne wzornictwo;

- swoboda projektowania;

- sprawdzona jakość;

- materiał spełniający kryteria zrównoważonego rozwoju, w 100% podlegający recyklingowi.

OPIS TECHNICZNY

W zależności od wymaganego poziomu ochrony cieplnej można wybrać właściwe rozwiązanie spośród kilku serii drzwi Systemu Schüco o trzech głębokościach zabudowy: 70, 75 i 90mm., m.in. takich jak np. ADS 75 SI Simply Smart czy też serii ADS 90 SI Simply Smart, która  umożliwia wykonanie drzwi nawet w standardzie.

DODATKOWE WALORY

Najkorzystniejsze wartości izolacyjności cieplnej całych drzwi można uzyskać przez połączenie systemu profili o najniższym współczynniku przenikania ciepła Uf z najcieplejszym wypełnieniem.

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE

Schüco ADS 90 PL.SI - maksymalna energooszczędność i bezpieczeństwo. Najwyższa izolacyjność cieplna: współczynnik przenikania ciepła ramy Uf na poziomie 1,4 W(m²K).

Schüco ADS 75.SI - idealne do budynków o wysokim standardzie energetycznym. Drzwi Schüco ADS 75.SI zapewniają doskonałą izolacyjność cieplną oraz stanowią perfekcyjne rozwiązanie dla budynków spełniających najwyższe wymagania w zakresie architektury i zarządzania energią. Ponadczasowe, estetyczne wzornictwo zastosowano również w wersji z zaokrąglonymi konturami, uzyskując doskonałą harmonię z systemami okiennymi Schüco. Doskonała izolacyjność cieplna: współczynnik przenikania ciepła Uf na poziomie 1,7 W(m2K).

Schüco ADS 70.HI – uniwersalne, doskonale izolujące i stabilne. Drzwi Schüco ADS 70.HI stanowią połączenie bardzo dobrej izolacyjności cieplnej z pozostałymi zaletami systemu Schüco ADS. Głębokość zabudowy równa 70 mm gwarantuje wysoką stabilność. Wysoka izolacyjność cieplna skutecznie poprawia bilans energetyczny budynku, jednocześnie gwarantując pełną swobodę architektoniczną. Ponadczasowe wzornictwo drzwi, dostępnych również w wersji z zaokrąglonymi konturami, jest w pełni kompatybilne z systemami okiennymi Schüco. Wysoka izolacyjność cieplna: współczynnik przenikania ciepła Uf na poziomie 1,8 W(m²K).

Systemy Schüco to prosta instalacja funkcji zwiększających komfort i bezpieczeństwo. Ochrona przed włamaniem do klasy RC3 włącznie i podwyższona ochrona przed hałasem.

Schüco drzwi podnoszono-przesuwne ASS 70.HI

W zimie chronimy swój dom przed chłodem, a w lecie przed upałem. Drzwi przesuwne Schüco osiągają izolacyjność cieplną nawet na poziomie pasywnym, co zapewnia stały, komfortowy klimat pomieszczeń. Dzięki temu możemy bez obaw myśleć o ogrzewaniu domu i nie martwić się o zbyt wysokie koszty klimatyzacji w upalne, letnie dni. Krótko mówiąc: mamy pewność, że w kwestii zużycia energii zachowujemy się odpowiedzialnie.

Oszczędzanie oznacza nie tylko wkład w ochronę klimatu, lecz także realne oszczędności pieniężne – to zaś w obliczu stale rosnących kosztów energii na pewno jest na rękę każdemu właścicielowi nieruchomości.

Drzwi przesuwne i składano-przesuwne muszą spełniać wysokie wymagania w zakresie izolacyjności cieplnej, zwłaszcza wtedy, gdy w grę wchodzą konstrukcje wielkopowierzchniowe. Oznacza to wysoki komfort i przyjemny stały klimat pomieszczeń przy jednoczesnym obniżeniu zużycia cennej energii i kosztów eksploatacji budynku. Drzwi przesuwne są efektywne zarówno w okresie zimowym, jak i latem, kiedy ciepło pozostaje na zewnątrz, a ewentualne koszty klimatyzacji można znacznie obniżyć.

Optymalny komfort mieszkania i efektywne oszczędzanie energii – bardzo pożądana kombinacja!

OPIS TECHNICZNY

Drzwi przesuwne Schüco spełniają niemal wszystkie oczekiwania dotyczące funkcjonalności, komfortu i wzornictwa – są też oczywiście niezawodne pod względem bezpieczeństwa.

Wyraźna korzyść wynika ze stabilności materiałowej profili aluminiowych, która przyczynia się do podwyższenia ochrony antywłamaniowej. W zależności od wariantu wyposażenia, drzwi przesuwne zapewniają ochronę przed włamaniem do klasy RC2 włącznie.

Także w przypadku elementów przesuwnych z napędem elektromechanicznym dostępny jest odpowiedni system bezpieczeństwa: Schüco e-Slide oferuje solidne zabezpieczenie przed zakleszczeniem, oparte na inteligentnym oprogramowaniu. Powoduje ono natychmiastowe cofnięcie skrzydła, gdy napotka na przeszkodę – człowieka lub przedmiot. Dzięki opcjonalnemu systemowi czujników na podczerwień, przeszkoda może zostać rozpoznana już wtedy, gdy ktoś zbliża się do drzwi.

DODATKOWE WALORY

Dla najbardziej ostrożnych: Schüco oferuje na życzenie dodatkowe wyposażenie drzwi przesuwnych w zintegrowany system kontroli otwarcia i zamknięcia, z sygnalizacją zwrotną do układu elektronicznego przy opuszczaniu budynku.

System kontroli otwarcia i zamknięcia może zostać dodatkowo wyposażony w interfejs do połączenia z automatyką budynku i instalacją alarmową. W ten sposób można dodatkowo podwyższyć bezpieczeństwo domu i rodziny.

Podwyższony komfort mieszkania dzięki automatyce budynku. Wystarczy mały palec, aby otwierać i zamykać wielkie drzwi. Wystarczy jedno spojrzenie, aby sprawdzić, czy wszystkie drzwi są zamknięte.

Im łatwiej można obsługiwać drzwi podnoszono-przesuwne, tym wygodniej z nich korzystać. W tym celu firma Schüco opracowała system e-slide. Umożliwia on w pełni automatyczne, bardzo ciche i szybkie przesuwanie skrzydeł o ciężarze do 250 kg i powierzchni do 3 x 3 m. Zalety tego rozwiązania docenią w szczególności dzieci, osoby starsze oraz osoby niepełnosprawne. Obsługa drzwi wyposażonych w ukryty, automatyczny system e-slide może być dokonywana za pośrednictwem przycisków na skrzydle, na panelu wewnątrz pomieszczenia lub centralnie w ramach sterowania automatyką budynku. Choć brzmi to skomplikowanie, w rzeczywistości jest tak proste, że popełnienie błędu jest praktycznie niemożliwe. System Schüco e-slide może być zastosowany do całkowicie zautomatyzowanej obsługi drzwi przesuwnych i drzwi podnoszono-przesuwnych. Dzięki „inteligentnemu” oprogramowaniu napęd e-slide jest wyposażony w zintegrowaną ochronę przed zakleszczeniem.

Przykład zastosowania sterowania przez iPad'a.

Automatyczne sterowanie elementami powłoki budynku ma przed sobą ogromną przyszłość. Optymalne zużycie energii wymaga jednak, by wszystkie funkcje powłoki, takie jak wentylacja, sterowanie klimatem pomieszczeń, ochrona przeciwsłoneczna, bezpieczeństwo czy pozyskiwanie energii, były ze sobą skorelowane. Zapewniają to automatyczne systemy otwierania i zamykania systemów przesuwnych, sterujące naturalnym wietrzeniem budynku, a także systemy przeciwsłoneczne dostosowujące się odpowiednio do stopnia nasłonecznienia i natężenia światła dziennego, które w wersji optymalnej powinny współpracować z oświetleniem wewnętrznym, ogrzewaniem i klimatyzacją budynku. Centralnie sterowane okna i drzwi służą z jednej strony odzyskiwaniu energii, z drugiej zaś, brak wychłodzenia budynku dzięki kontrolowanemu otwieraniu może zostać wykorzystany nocą. Połączenie w elektroniczną sieć wszystkich elementów powłoki budynku i automatyczne nimi sterowanie to właśnie cel, do którego dąży firma Schüco. Dzięki temu można w pełni wykorzystać potencjał energetyczny powłoki budynku. Dla domów poddawanych modernizacji optymalny będzie oparty na falach radiowych Schüco Wireless Control System, umożliwiający automatyzację bez konieczności prowadzenia przewodów. Z kolei sterowanie za pomocą mobilnych urządzeń telekomunikacyjnych, takich jak iPad, iPhone, Blackberry itd. otwiera zupełnie nowe możliwości w zakresie ochrony przed słońcem i oślepieniem, sterowania oświetleniem i regulacji temperatury, wilgotności, itp.

Wystarczy jeden telefon aby dodatkowo zwiększyć komfort mieszkania dzięki systemom drzwi przesuwnych Schüco.

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE

Schüco ASS 70.HI drzwi podnoszono - przesuwne

Profile aluminiowe oddzielone przekładkami termicznymi wyposażono w izolatory i efektywne uszczelki. W połączeniu z wysokiej jakości oszkleniem uzyskiwane są najlepsze parametry izolacyjności cieplnej. Drzwi podnoszono-przesuwne ASS 70.HI spełniają wymagania rozporządzenia o oszczędzaniu energii (EnEV).